9 lip 2012

Oriflame

Dziś polecam szwedzką firmę kosmetyczną Oriflame. Zajmują się oni produkcją i dystrybucją kosmetyków, sprzedając je w systemie sprzedaży bezpośredniej.


Firma powstała w Szwecji w 1967 r. Została założona przez braci Jonas i Robert af Jochnick. Oriflame działa w 62 krajach na świecie, a w Polsce istnieje już od 1991 roku. Posiada fabryki w Szwecji, Indiach, Rosji, Chinach, a także w Polsce. W 1995 r. powstała fabryka w Warszawie. Oriflame ma też laboratorium badawcze w Dublinie i Irlandii.

Obecnie w Polsce firma działa poprzez 12 dużych placówek i sieć ponad 250 biur regionalnych prowadzonych przez niezależnych konsultantów.

Ich główne hasło reklamowe to: "naturalne szwedzkie kosmetyki". Na tym opiera się cały marketing. W ofercie firmy Oriflame możemy znaleźć między innymi: wody perfumowane, toaletowe, dezodoranty, produkty do makijażu, różnego rodzaju akcesoria, tj. torebki, kosmetyczki, biżuteria, a także suplementy diety Wellness by Oriflame.

Oriflame działa w systemie MLM. Buduje się własną strukturę sprzedaży, poprzez pozyskiwanie nowych osób do współpracy. Można dokonać zakupu poprzez konsultanta, który należy do Klubu Oriflame. Konsultant ma prowizję ze sprzedaży, ale również przysługują mu premie, które zależą od obrotu handlowego całej jego struktury i wynoszą od 3% do 21% obrotu. Dodatkowe premie można uzyskać po osiągnięciu poziomu 21%. Zaczynając od Dyrektora Struktury Sprzedaży, promuje się kolejnych Dyrektorów w swojej strukturze i uzyskuje się kolejne tytuły, tj. Dyrektor Złoty, Dyrektor Szafirowy, Dyrektor Diamentowy, Dyrektor Dwudiamentowy, Dyrektor Generalny, itp.

Konsultanci posługują się katalogami, które zawierają najważniejsze informacje o kosmetykach i  promocjach. Zbierają zamówienia. Potem kupują zamówione przez klienta produkty w cenie hurtowej (bez 30% marży, którą płaci klient!). Marża to różnica między ceną detaliczną, która jest zamieszczona w katalogu a ceną hurtową.

Zastanawiam się, po co przepłacać? Lepiej od razu się zapisać i kupować taniej o 30%. Ja tak zrobiłam. Nie buduję struktury, ale mam dla siebie świetne kosmetyki w bardzo dobrej cenie. Gorąco zachęcam to skorzystania z tej możliwości.

Rejestracja w Klubie Oriflame on-line


2 komentarze:

 1. byłam kiedyś konsultantką i dobrze że niedługo bo tego faktu żałuję jak można było tak drogo kupować i często się tak zdarza że dużo produktów brakuje w magazynie i nie uzbierasz wymaganych punktów
  bardzo lubię kosmetyki oriflame
  ale na alegro można kupić dużo taniej niż na promocji w katalogu od sprawdzonych osób
  zapraszama na recenzję moich ulubionych kosmetyków z tej firmy na mojego bloga jesli masz ochotę
  pozdrawiam .http://gosiamysz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. MLM zyskało ostatnio nieco nachalną formę. Nie mam na myśli Oriflame, bo firma działa od lat i jest dobrze znana, ale nowe tego typu wręcz zaciągają na siłę osoby do sprzedaży, co im samym nie musi gwarantować zarobków.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Zapraszam ponownie.
Jak już tu jesteś – zostaw po sobie ślad ;)

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...