10 gru 2012

Jak zwiększyć poczytność bloga?

Wiele jest różnych blogów. Niektóre są pisane tak o, dla siebie i ich autorom niekoniecznie zależy na dużej liczbie odwiedzin. Niektóre są wręcz zamknięte dla odwiedzających, a inne "wpuszczają" do siebie tylko zaproszonych gości. Jednak wielu z nas zależy na tym, aby jak najwięcej osób odwiedzało nasze strony. Ale jak tego dokonać?

Źródło


1. Ładny wygląd i wartościowe wpisy

Blog powinien być prowadzony schludnie i porządnie. Codziennie powinny pojawiać się ciekawe notki na określony temat. Bloga powinno dać się zakwalifikować do określonej kategorii, np. blog parentingowy, blog kulinarny, czy blog o tematyce finansowej (lub inne oczywiście ;)


2. Komentarze na innych blogach

Bardzo ważne jest, aby odwiedzając inne strony, zostawić komentarz. Wtedy autor będzie wiedział, że tam byłeś i będzie miał szansę odwiedzić Twoją stronę. Ja zawsze w pierwszej kolejności odwiedzam tych, którzy u mnie komentują, a potem dopiero szukam innych ciekawych blogów. Staram się co jakiś czas poszerzać grono obserwowanych przeze mnie stron...Ważne jest, aby nie komentować anonimowo. Ja, aby odwiedzić moich komentujących, wchodzę przez ich profil na google+. Z resztą nie tylko ja tak robię :) to najprostszy sposób. Dlatego warto jest upublicznić swój profil, a w nim umieścić link do swojego bloga.

Źródło 


 3. Portale społecznościowe

Warto jest zrobić swojej stronie tzw. fan page'a na Facebooku, Twitterze, Naszej-Klasie, czy innym portalu. Dobrze jest zbierać jak najwięcej like'ów, np. na FB. Wtedy grono naszych fanów poszerza się i mamy większą szansę, że zajrzą na naszego bloga. Na przykładzie FB - można założyć fan page, dopisywać się do różnych grup dyskusyjnych i tam też publikować. Oczywiście warto jest poinformować wszystkich naszych znajomych i zaprosić do przeczytania ciekawego artykułu z naszej strony ;)


4. Fora dyskusyjne

Wybieramy sobie forum, jedno lub kilka, o tematyce zbliżonej do tej poruszanej na naszym blogu. Za zwyczaj tworząc profil na takim forum, możemy też dodać link do naszej strony. Pamiętajmy jednak, aby nie spamować. Wypowiadajmy się na dany temat, pomagajmy innym, dyskutujmy, ale nie spamujmy!


5. Katalogi stron

Wyszukujemy różne katalogi stron i tam dopisujemy adres swojego bloga, a także poszczególne wpisy. Dzięki temu sposobowi nasza strona szybciej będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, będziemy mieć większe szanse, że ktoś wejdzie właśnie na naszego bloga.


6. Rejestracja na portalach zakładek społecznościowych

Warto jest zarejestrować się, dodać ciekawy tytuł i opis swojej strony. Miejsca te odwiedzają miliony osób na całym świecie, więc można wygenerować sobie ruch na swojego bloga. O tym dowiedziałam się przed chwilą, więc zaraz się zarejestruję :D


Serwis zakładek Digg


- Delicious – umożliwia dodawanie zakładek do stron, a zakładki te są następnie widoczne dla innych osób, które są również użytkownikami delicous


- Wykop - polski serwis:)

Ogromną zaletą jest to, iż rejestracja i korzystanie z nich jest zupełnie darmowe Źródło


7. Wymiana linkowa 

Na czym polega? My umieszczamy u siebie linka do zaprzyjaźnionej strony, a jej autor umieszcza u siebie adres naszego bloga. Aby wykorzystać ten sposób, warto jest zrobić baner dla swojej strony. Ciekawe zdjęcie, czy rysunek bardziej przyciąga wzrok, niż sam "suchy" link.


8. Gadu-gadu, Skype i inne komunikatory 

Dobrze jest umieścić w opisie adres strony i kilka słów na jej temat. Jeśli ktoś zauważy, wejdzie, aby sprawdzić, czy warto poświęcić chwilę na czytanie ;)

Źródło


9. Blogrolle

Wiele jest w internecie blogów i stron, na których można zareklamować swojego bloga. Warto jest znaleźć się na takiej liście. Ja u siebie (klik) mam wszystkie blogi, które obserwuję i chętnie czytam. Jeśli jeszcze Cię tam nie ma, a chcesz się znaleźć na mojej liście, napisz do mnie maila ;)


10. Podpis e-mail

Kolejnym sposobem jest umieszczenie w podpisie e-maila nazwy lub jeszcze lepiej, adresu swojej strony. Za każdym razem, kiedy ktoś dostanie od Ciebie wiadomość, będzie mógł wejść i sprawdzić, czy warto zostać na dłużej ;)


Jeśli znacie jeszcze jakieś sposoby, podzielcie się ze mną w komentarzach pod tym postem. Chętnie je wykorzystam :D

A co ja jeszcze mogę dodać? Ustny przekaz, polecenie wśród znajomych, czy rodziny. A już jutro, na tym spotkaniu "Kobieta Cafe" (klik) będę opowiadać o mojej przygodzie z blogowaniem. Zapraszam serdecznie :)


Poza tym Trojnar Studio Photography i Zwyczajna mama zapraszają na konkurs


Kliknij w baner po więcej szczegółów.


PODPIS

54 komentarze:

  1. Chętnie bym się wybrała na takie spotkanie, ale niestety mam koszmarnie daleko :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie możesz robić sztucznego ruchu na stronie, bo wtedy Adtaily cię zbanuje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie chodzi mi o robienie sztucznego ruchu na stronie :)

      Usuń
  3. Nie możesz wrzucać bloga na tzw. autosurfy ( punkt 6 ), bo wtedy Adtaily Ci blokną za sztuczny ruch.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a to robi sztuczny ruch? z tego, co widzę, to tam też publikujesz i kierujesz na swoją stronę...taka forma reklamy...

      Usuń
    2. Ja dodaję na fb tylko:)

      Usuń
  4. Ja się nie znam ;) Piszę dla siebie, ale jeśli ktoś znajomy lubi poczytać - to się bardzo z tego cieszę:)
    Miłego dnia:D:D:D

    OdpowiedzUsuń
  5. Dużo przydatnych informacji, jednak punkt pierwszy to świętość! :)
    PS Kochana, przepraszam za zamieszanie, ale chcę się jeszcze zastanowić nad zmianą adresu url, a widziałam już Twój komentarz. Wiesz, zmieniając podpis pod jednym zdjęciem zrobiło mi się tak przykro, przecież to mój blog, ten mój, z którym jestem już tak długo i chcę go wypielęgnować a nie zmieniać. Odwołuję zmianę, więc serdecznie Cię przepraszam za zamieszanie.
    Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie usunęłam poprzedniego bloga :D ale dodałam nowy...jakbyś zmieniła zdanie, to będę widziała :)

      Usuń
    2. Dziękuje Ci bardzo za wyrozumiałość <3

      Usuń
  6. bardzo wartościowy wpis.Zwłaszcza dla tych co stawiaja pierwsze kroki w blogowaniu:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja pisze dla siebie i powiem szczerze, że o wileu tych sposobach przeczytałam po raz pierwszy w życiu.
    Bardzo ciekawy post.

    OdpowiedzUsuń
  8. wszystkie porady całkiem fajne...i mogłabym dodać że nie za długie notki bo się ludziom nie chce czytać a wiem że ja czasem z długością notek grubo przesadzam;))))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. wiesz, to zależy o czym piszesz...jesli opisujesz swoj dzien, to dobrze jest to zrobic w kilku zdaniach, ale jesli piszesz na konkretny temat, np. znaczeniu zabawy w życiu dziecka, to dobrze jest omówić temat rzetelnie, ale oczywiscie nie przedłużać na siłę ;)

      Usuń
  9. Mój blog to kolekcja moich zwykłych miłych chwil. To moje codzienne radości. Każdy komentarz daje wiele uśmiechu, czy dzisiaj pisany, czy ten pierwszy napisany ponad trzy lata temu.
    Mam cichą nadzieję, że treść i forma na moim blogu sprawiają, że goście chętnie mnie odwiedzają.
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny.

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo przydatne informacje. Ten punkt 6 muszę sprawdzić, bo o nim nie wiedziałam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja też własnie sprawdzam, bo własnie się o tym dowiedziałam ;)

      Usuń
  11. ten digg mnie bardzo zainteresował.. w sumie nie bardzo wiem o co chodzi, ale sie dowiem, zawsze warto zwiększac swoją poczytalnosc, ale Ty i tak nie masz co narzekać na brak odwiedzin i komentarzy :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie narzekam, tylko chcę się rozwijac i szukam nowych sposobow promocji, tzn. takich, ktorych nie znam, mogą byc też stare i sprawdzone ;)

      Usuń
  12. Ciekawe rady, o większości nie miałam zielonego pojęcia :)
    Ja np prowadzę bloga takiego, jakiego sama z chęcią bym czytała u innych. Staram się, więc poruszać tematy, które wydają mi się interesujące oraz zawsze posiłkować się grafiką :)
    No i chyba się sprawdza :) Choć szczerze mówiąc, bardziej niż na ilości czytelników zależy mi na jakości, bo klimat bloga tworzy nie tylko autor ale i komentatorzy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jak najbardziej ;) zgadzam się :) ja też tak staram się robić... No i zachęcam do dyskusji ;)

      Usuń
  13. Bardzo pomocny post! Właśnie szukam informacji na ten temat i proszę...od razu zaskoczyło:-)
    Od niedawna prowadzę bloga i jestem na etapie doszkalania się w tej branży...
    Pozdrawiam
    ----
    http://stylowybrzdac.blogspot.co.uk/

    OdpowiedzUsuń
  14. Szczerze powiem, że nie wiedziałam iż jest tak duuuużo sposobów na promowanie bloga :) Pomocny post.

    OdpowiedzUsuń
  15. Kurcze to jest aż tyle sposóbów??Ja piszę raczej dla siebie wiec nigdy się nad tym nie zastanawiałam....

    OdpowiedzUsuń
  16. Interesujący artykuł, ja dopiero zaczynam prowadzić bloga i chętnie skorzystam z pomocy :)
    Pozdrawiam, obserwuję i w wolnym czasie zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Ciekawy artykuł i cały blog :) Rady na pewno wykorzystam, bo dopiero od 3 dni mam bloga :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Wymieniłaś dużo przydatnych, a co najważniejsze skutecznych sposobów na promocję własnego bloga. Do całej listy można dorzucić jeszcze np. zamieszczenie własnych artykułów do przedruku na inne strony www, w zamian za podanie źródła pochodzenia tekstu. Ciekawa treść artykułu na pewno skusi czytelniczkę - czytelnika do odwiedzenia strony jego autora. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  19. Jako początkująca blogerka z zaciekawieniem przeczytałam (nie raz!) Twoje rady. Dobrze jest poczytać mądrzejszych :)))

    OdpowiedzUsuń
  20. to jest dla mnie lekko naciąganie :P niektóre sposoby - ok - np facebook. ale w zasadzie mozesz miec 100000000000 odwiedzających, ale co ci po tym jesli kazdy zerknie i wylaczy jako zwykla reklame :) mam na mysli, jakies blogi zalozone tylko w celu zarabiania :P

    zapraszam do siebie, moze zostaniesz na dluzej :PPP

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie do końca się zgodzę - jeśli będziesz miała te 100000000000 odwiedzających to już jest sukces, bo reklamodawcy zapłacą gruubą kasiorę za to żeby się zareklamować, a właśnie o to chodzi autorowi ;)

      Jeśli natomiast piszesz, żeby się wypowiedzieć i mieć kontakt z innymi, to oczywiśćie wejścia/wyjścia niczego nie zmienią.

      Usuń
    2. "Jeśli natomiast piszesz, żeby się wypowiedzieć i mieć kontakt z innymi, to oczywiście wejścia/wyjścia niczego nie zmienią."
      Ja tak mam ;-)
      Piszę, żeby się pochwalić zręcznością i pomysłowością córki, a czasem, by podzielić się sposobem na połączenie nauki i zabawy.
      Nie piszę tylko dla siebie, chociaż wpisy z linkami dotyczącymi konkretnych tematów są dla mnie zbiorem pomysłów na potem (przy okazji mogą skorzystać inni).
      Nie piszę tylko dla siebie, dlatego bardzo, bardzo lubię komentarze. Ale prawdę mówiąc wolę 2-3 komentarze, niż sto ;-)
      Pozdrawiam :-)

      Usuń
  21. Dzięki, sprawdzę niektóre sposoby, z których nie korzystałam.Sama nie wiem z czegow wynika "poczytność" bloga: czasem mam wartośc x wejść, a czasem 8 x. Nie rozumiem...
    czasem daje nowy post i nie ma specjalnego ruchu, a czasem nie dodaje nic , a jest wielki ruch...

    http://tapasdecolores.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  22. zniknął mój wpis poprzedni- powiem krótko: dowiedziałam się czegoś nowego:)
    http://tapasdecolores.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  23. Interesujący blog. Fajne zdjęcie z Maksymkiem :-)

    OdpowiedzUsuń
  24. Witam serdecznie. Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten wpis i blog , dziękuję za te wszystkie informacje. Kilka punktów wykorzystam dodatkowo. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  25. Dzięki za dobre rady i podzielenie się informacjami. Proponuję dodać łagodne, optymalne i rozsądne pozycjonowanie słowami kluczowymi. Algorytm googla jest zakochany w słowie aktualności. Trzeba to uczucie odwzajemniać !!! Bo będzie smutny.
    Dlatego powinny nasze blogi mieć AKTUALNOŚCI blisko left top potem być w meta tagach i pojawiać się w kategorii i kosnekwetnie - jak wspomniałaś w nowych postach i króktkich info, znacznikach nagłówków h... itd ... aha i być bardzo informacyjne, aktualne i wnosić nowe. Fajny blog

    OdpowiedzUsuń
  26. Witaj szukalam informacji jak prowadzic bloga.Bo sama zalozylam od niedawna i znalazlam bardzo ciekawe informacje u Ciebie ktore duzo pomoge na poczatek.Zapraszam do siebie moze zostaniesz na ciut dluzej :)

    OdpowiedzUsuń
  27. kurcze gdzies zniknal moj komentarz.Bardzo ciekawy blog i duzo cennych informacji dla poczatkujacych jak ja na blogu.
    Zapraszam do mnie moze zostaniesz na ciut dluzej http://www.fibamonika.blogspot.se/

    OdpowiedzUsuń
  28. kurcze gdzies zniknal moj komentarz.Bardzo ciekawy blog i duzo cennych informacji dla poczatkujacych jak ja na blogu.
    Zapraszam do mnie moze zostaniesz na ciut dluzej http://www.fibamonika.blogspot.se/

    OdpowiedzUsuń
  29. Witaj jako początkująca blogerka skorzystam z twoich sugestii jak rozpowszechnić blog:) dziękuje pozdrawiam Aśka

    OdpowiedzUsuń
  30. Witaj ,jako początkująca blogerka skorzystam z twoich sugestii
    jak rozpowszechnić blog dziękuje i pozdrawiam Aśka
    zapraszam do mnie:)http://asiawkuchni.blogspot.de/

    OdpowiedzUsuń
  31. Witaj jako początkująca blogerka skorzystam z twoich sugestii jak rozpowszechnić blog:) dziękuje pozdrawiam Aśka

    OdpowiedzUsuń
  32. Super post,dopiero raczkuję w blogowym świecie mam i choć nie zależy mi na tłumach odwiedzających to fajnie byłoby mieć swoje mamusiowe grono zaprzyjaźnionych blogów,więc tym bardziej się cieszę,że do Ciebie trafiłam :)
    zapraszamy do nas:
    http://mama2c.blogspot.com/
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  33. ja też raczkująca, też nie zależy na rozgłosie ale kurcze mam strasznie słomiany zapał o dziwo z blogiem jest zupełnie inaczej, jakbym mogła to bym dodawała posty codziennie. Myślę, że lepsza jest jakość a nie ilość. Ale liczba odwiedzających baaaardzo motywuje, przynajmniej wiem, że po drugiej stronie ktoś to czyta, że ja będę mieć pamiątkę a ktoś przy okazji miło spędzi czas przy kawce:) i taki był mój cel jak zakładałam bloga...oczywiście zapraszam do siebie http://www.snikersik.pl

    OdpowiedzUsuń
  34. Bardzo przydatne wskazówki. Jakie katalogi stron polecasz?

    Mój blog o Nowej Zelandii:
    tasteofnewzealand.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  35. Dziekuje za porady. mam nadzieje, ze beda pomocne. Po jakims czasie pisania w "odchlan", bez komentarzy i oddzwieku staje sie to troche frustrujace. Bede starala sie wykorzystac twoje wskazowki. Dziekuje i zapraszam do mnie:
    http://pieknobezperfekcji.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  36. Dobre porady. Z pewnością niejednemu początkującemu się przydadzą.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  37. Dziękuję. Piszę bloga z ciekawymi pomysłami jak bawić się z dzieckiem.
    Myślę jak zwiększyć grono odbiorców, chciałabym żeby więcej osób mogło skorzystać z tych świetnych pomysłów :D

    OdpowiedzUsuń
  38. Dzięki za super porady! Właśnie błądzę po internecie, szukając sposobu na zwiększenie poczytności mojego bloga. Ja dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem, dlatego Twoje rady są dla mnie cenne :)
    mamazpowolaniablog.wordpress.com

    OdpowiedzUsuń
  39. Jako początkująca blogerka,szukająca w sieci informacji na temat rozpowszechnienia swojego bloga,trafiłam do Pani.Bardzo dziękuję za bardzo konkretne,fajne rady.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Zapraszam ponownie.
Jak już tu jesteś – zostaw po sobie ślad ;)

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...